قرآن کریم بدون شک یکی از معجزات پیامبر اکرم ص  میباشد و در زمان حاضر پس از گذشت ۱۴۰۰ سال شگفتی ها و معجزات محیر العقولی را هر روز نمایانگر میکند تا حجت را بر همه تمام کند و تا حد امکان مردم را به راه راست هدایت فرماید.

نوشته های زیر یکی از این معجزات است که من خودم به شخصه به اون ایمان آوردم لازم به ذکره که بنده اوستا رو هم مطالعه کردم و از طریق این کتاب مقدس و بخش های مختلف اون به قرآن و اسلام ارادت بیشتری پیدا کردم.


حروف و اعداد در قرآن به‌صورت حكیمانه و حساب‌شده‌ای به‌كار رفته است. هم در ترتیب چیدمان سوره‌ها و آیات حكمتی است و هم در تعداد حروف و كلمات آن. او هم با زبان حروف حرف می‌زند و هم با زبان ریاضی و اعداد. بنابراین ناچاریم اعتراف كنیم كه كاربرد گسترده این همه اعداد در قرآن گویای مطالب و اسراریست كه اگرچه ما ممكن است در تطبیق آنها اشتباه كرده باشیم اما بدون شك در كشف آن اشتباهی صورت نگرفته است.


به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران (ایكنا) شعبه مؤسسات قرآنی مردم‌نهاد، مؤسسه قرآنی ثقلین مشهد، «سیدعبدالله حسینی»، محقق و مفسر قرآن مركز اسلامی ژوهانسبورگ در آغاز بررسی شیوه بیان نابودی رژیم اسرائیل در قرآن از سوی خداوند متعال پس از اشاره به كلید كشف این موضوع با استفاده از تفسیر ریاضی قرآن می‌افزاید: اینك كه به فرمول كشف زمان وقوع حوادث در قرآن دست یافته‌ایم ببینیم آیا می‌توانیم با استفاده از آن صندوقچه اسرار غیبی الهی را در مورد خبرهای غیبی دیگر باز كرد یا خیر.
وی ادامه می‌دهد: شاید مهمترین پیش‌بینی قرآن خبر فساد و طغیان دوباره بنی اسرائیل و اضمحلال مجدد آن بدست با كفایت حضرت مهدی(عج) باشد كه به تشكیل حكومت آن حضرت در سراسر گیتی منجر خواهد شد. چیدمان كلمات در این آیات بسیار حساب شده و معنادار است. با این توضیح سخن را در تبیین این نظریه پی می‌گیریم.
سیدعبدالله حسینی می‌افزاید: اسراء هفدهمین سوره قرآن و نام دیگر آن بنی اسرائیل است كه در سال 621 میلادی نازل شده است. در این سوره كه بخش عمده آن مربوط به سرنوشت بنی اسرائیل است خداوند علیم پرده از راز بزرگی بر می‌دارد. آیات مربوط به بنی اسرائیل و سرنوشت آن از آیه دوم سوره اسراء آغاز و در آیه 104 خاتمه می‌یابد. اگرچه در این میان به مسایل دیگری هم اشاره شده اما سیاق كلام و محور بحث بنی اسرائیل است. در این آیات خداوند به بنی اسرائیل وعده داده است كه در صورت فساد مجدد در ارض، زمان وعده دیگر خدا خواهد رسید و بنی اسرائیل از هم خواهد پاشید. اینك برآنیم كه بدانیم آیا می‌توان از شاه كلید بدست آمده از مطالعه خبرهای غیبی دیگر خدا به جزئیات خبر زوال بنی اسرائیل و زمان وقوع آن پی برد یا نه. بدین منظور از كلمه و آتینا در آیه دو تا كلمه لفیفا در آیه 104 را می‌شماریم.
محقق مركز اسلامی ژوهانسبورگ تصریح می‌كند: از شمارش این كلمات ناگهان متوجه می‌شویم كه تعداد آنها درست 1443 كلمه است. از آنجا كه در سوره كهف هر كلمه نمایانگر یك سال است به این نتیجه می‌رسیم كه ممكن است عدد 1443 به سال سقوط اسرائیل اشاره داشته باشد. اگر خداوند بعد از كلمه لفیفا به عدد 1443 اشاره می‌كرد، مانند آنچه در سوره كهف بكار برد، دیگر شكی باقی نمی‌ماند كه قرار است زوال بنی اسرائیل در سال موعود اتفاق بیافتد. اما حالا كه خداوند به سال مورد نظر اشاره نكرده است سوال اینست كه آیا با كشف فرمول فوق كه در موارد دیگر كارآیی خودش را نشان داده و با دقت تمام جواب داده است و دقیقا از نظر زمانی درست از آب در آمده است، اینجا نیز به همان فرمول میتوان اعتماد كرد یا خیر. پاسخ اینست كه قطعا فرمول استفاده شده در تمام موارد مشابه قابل استفاده است. همانطور كه اگر در آیات مربوط به سوره كهف حتی اگر به عدد 309 اشاره نمی‌شد با شمارش كلمات آن می‌توانستیم طول زمانی آنرا بدست بیاوریم اینك نیز كه به فرمول مربوطه دست یافته ایم با محاسبه كلمات مربوط به سرنوشت بنی اسرائیل می‌توان به سال سرنوشت ساز زوال آنان دست یافت.
وی ادامه می‌دهد: اما اگر این عدد فقط در همین یك مورد استخراج می‌شد، می‌شد آن‌را تصادف تلقی كرد و به حدس و گمان توجه نكرد. اما وقتی در محاسبات مختلف در این دو سوره شریفه دوباره و چند باره این عدد یا معادل تقویمی آن در موارد مختلف و به انحاء گوناگون ظاهر می‌شود، راه بر هر شك و ریبی مسدود و حقیقت آیات آشكار می‌شود. در یكجا به عدد 1443 می‌رسیم و در جای دیگر به عدد 1401 و در محاسبه دیگر به 2022 و در مورد دیگر به عدد 5782. در آغاز این اعداد بی ربط بنظر می‌رسند اما وقتی تقویم را می‌گشاییم می‌بینیم.


سید عبدالله حسینی در این بخش از تفسیر خود تصریح می‌كند: شگفتا كه تمامی این اعداد شماره سال مخصوصی است در آخر الزمان و هركدام معادل دیگریست. یعنی سال 1443 هجری قمری مساوی با سال 1401 هجری شمسی و مصادف با سال 2022 میلادی و مقارن با سال 5782 عبری است. شگفت‌آورتر آنكه حتی از نظر حساب جمل نیز سال 1401 معادل با حروف تلفظ عربی سال 2022 است. از ظهور اعداد فوق كه اشاره به سال مخصوصی در آخر الزمان است و هر عدد مورد استفاده یكی از ادیان الهی است به این نتیجه می‌رسیم كه خداوند با استفاده از این اعداد به همان سال مخصوص اشاره می‌كند. و از اینكه این اعداد درست از محاسبه همان آیاتی بدست می‌آید كه در آن به متلاشی شدن بنی اسرائیل و ظهور حضرت مهدی(عج) و استقرار حكومت عدل جهانی اشاره شده است دیگر برای هر انسان متفكری چاره ای جز پذیرش این واقعیت نمی‌ماند كه خداوند این سال را سال تنبیه بنی اسرائیل قرار داده است. دست كم به این نتیجه می‌رسیم كه قرار است در این سال اتفاق بزرگی بیافتد.
در بخش دیگری از تفسیر سید عبدالله حسینی آمده است شاه بیت غزل خداحافظی بنی اسرائیل آخرین جمله در آیه 104 اسراء است. وقلنا من بعده لبنی إسرءیل اسكنوا الأرض فإذا جاء وعد الاءخرة جئنا بكم لفیفا، اگر این قسمت از آیه 104 را نیز با حساب ابجد محاسبه كنیم عدد 2022 ظاهر می‌شود كه معادل میلادی سال 1401 هجری شمسی است. دلیل اینكه تنها این قسمت از آیه را جدا می‌كنیم اینست كه خداوند خود با بكارگیری حرف فاصل (ف) این فاصله را ایجاد كرده است. محاسبه سوم سوره اسراء هفدهمین سوره قرآن است. سوره حمد را كلید قرآن خوانده‌اند. فاتحه به معنی بازكننده است نه آغاز كننده. اسم دیگر سوره حمد در قرآن سبع المثانی است. كه خداوند فرمود و آتیناك سبعا من المثانی والقرآن العظیم. حمد سبع المثانی است از آنرو كه هفت آیه دارد و در هر نماز دوبار تكرار می‌شود. قرآن كریم با فاتحه آغاز نمی‌شود بلكه قفل قرآن با فاتحه باز می‌شود. دلیل دیگر ممتاز بودن سوره فاتحه از قرآن آنست كه آنرا خلاصه قرآن خوانده‌اند. بنابراین قرآن، پس از سبع المثانی كه همان سوره حمد است از سوره بقره آغاز می‌شود.
وی ادامه می‌دهد حال اگر تعداد آیات مباركه را از آغاز قرآن كه همان سوره بقره است و در آن ذكری از بنی اسرائیل رفته است تا آغاز سوره اسراء كه در آن سرنوشت بنی اسرائیل رقم خورده است بشماریم با نكته شگفت‌آور و عجیبی مواجه می‌شویم و آن اینكه تعداد این آیات دقیقا 2022 آیه است كه مساوی است با سال 1443- 1444 هجری قمری و معادل 1401 هجری شمسی است. انسان از این همه شگفتی انگشت بر دهن می‌ماند كه خداوند بزرگ چگونه با زبان اعداد با انسان حسابگر سخن می‌گوید. بقره، آل عمران، نساء، مائده، انعام، اعراف، انفال، توبه، یونس، هود، یوسف، رعد، ابراهیم، حجر و نحل 286 200 176 120 165 206 75 129 109 123 111 43 52 99 128 2022.
آیه بیست و یكم سوره مائده به دخول بنی اسرائیل به سرزمین مقدس فلسطین اشاره می‌كند. یقوم ادخلوا الأرض المقدسة التی كتب الله لكم ولا ترتدوا على أدباركم فتنقلبوا خسرین و آیه 104 سوره اسرا در مورد خروج و پراكنده شدن بنی اسرائیل از این سرزمین است. فإذا جاء وعد الاءخرة جئنا بكم لفیفا نكته عجیب آن است كه فاصله آیه مربوط به دخول بنی اسرائیل (21 مائده) در سرزمین مقدس و آیه مربوط به خروج آنان از این سرزمین (104 اسرا) و اجتماع و پراكندگی آنان نیز دقیقا 1443 آیه است كه به سال هجری قمری خروج بنی اسرائیل از ارض مقدسه و پراكنده شدن بنی اسرائیل اشاره می‌كند. (مائده، انعام، اعراف، انفال، توبه، یونس، هود، یوسف، رعد، ابراهیم، حجر، نحل و اسرا 99 165 206 75 129 109 123 111 43 52 99 128 104 1443)
سید عبدالله حسینی در ادامه به نكته مهم دیگری اشاره می‌كند و می‌افزاید: همانطور كه ذكر شد كلمه لفیفا آخرین كلمه آیات مربوط به بنی اسرائیل در سوره اسراء است. و بالطبع متعاقب آن آیه بعدی می‌آید. وبالحق أنزلنه وبالحق نزل بصورت طبیعی كلمه بعدی یعنی كلمه (وبالحق) در ردیف 1444 كلمه (انزلناه) در ردیف 1445 كلمه (وبالحق) در ردیف 1446 كلمه (نزل) در ردیف 1447 قرار گرفته است مجموع این چهار عدد 5782 است كه دقیقا همان سال سرنوشت‌ساز زوال اسرائیل بر حسب تقویم عبری خواهد بود. سال 5782 مساویست با 2022 میلادی و 1443 ه. ق و 1401 ه. ش. محاسبه ششم تا كنون از محاسبه آیات به سال سقوط اسرائیل را بر حسب تقویم‌های میلادی و عبری و همچنین هجری قمری دست یافتیم. از آنجا تقویم هجری شمسی در بسیاری از كشورهای اسلامی بخصوص در كشوری كه مهد تشیع و پرچمدار مبارزه با اسرائیل است رواج بیشتری دارد خداوند این سال سرنوشت ساز را حتی برحسب تقویم هجری شمسی مشخص كرده است تا هیچ شكی در دل متعمقان وموشكافان در قرآن نماند.


وی ادامه می‌دهد: بعدا شرح خواهیم داد كه ارتباط بسیار تنگاتنگ و معناداری میان سوره كهف كه از آغاز تا پایان آن در مورد حضرت مهدی(عج) است و حادثه عظیم زوال اسرائیل وجود دارد. اما عجالتا به ذكر یك نكته بسنده می‌كنیم كه آیات مربوط به اصحاب كهف از آیه 9 شروع و به آیه 25 ختم می‌شود. نكته بسیار عجیب این آیات این است كه تعداد حروف این آیات دقیقا به اندازه عدد سال زوال اسرائیل به حسب تقویم هجری شمسی است

یعنی تعداد حروف این آیات به سال سرنوشت بنی اسرائیل اشاره می‌كند. در این آیات 1401 حرف بكار رفته است و سال 1401 ه.ش مساویست با سال 2022 میلادی. اینكه چرا از تقویم هجری شمسی در سوره اسرا خبری نیست خود از اسرار است كه در جای خود بدان خواهیم پرداخت. تنها به یك نكته اشاره می‌كنیم كه پایگاه حضرت مهدی(عج) در میان فارسی زبانان و اعاجم است. در میان اعاجم تقویم هجری قمری چندان رایج نیست. آنچه مورد استفاده قرار می‌گیرد تقویم هجری شمسی است.
از این‌رو برای پیروان حضرت مهدی(عج) كه باید طبعا در سوره كهف بدنبال گمشده خود باشند به سال هجری شمسی اشاره كرده است. محاسبه هفتم: علیرغم آنكه خداوند سال سقوط اسرائیل را با تقویم هجری شمسی مشخص و ممتاز فرمود باز هم برای تأكید بیشتر دلایل متقن دیگری برای آن بجا گذارد. سوره اسراء در سال 621 میلادی نازل شد. و تعداد حروف آیات مربوط به بنی اسرائیل نیز 1401 میباشد. حال اگر تعداد حروف این آیات (1401) را در عدد سال نزول(621) آن جمع كنیم با كمال شگفتی عدد 2022 ظاهر می‌شود كه مساوی با همان سال 1401 هجری شمسی است. سال 2022 از جهت دیگری هم با سال 1401 مساویست كه از نظر علم الحروف والاعداد دارای اهمیت است. به محاسبه زیر توجه كنید 2+2+0+2= 6 1+0+4+1=6
در كل سوره اسرا 4 آیه دارای 19 كلمه است. از آنجا كه هر كلمه از سوره اسراء نمایانگر یكسال است، از حاصل جمع 4 آیه در 19 كلمه عدد مرموز 76 بدست می آید كه در آن شگفتی های عجیبی نهفته است. نخستین نكته عجیب آن است كه اگر عدد 76 را درعدد 19 ضرب كنیم عدد عجیب 1444 ظاهر می‌شود كه با نیمه دوم سال میلادی 2022 مصادف است. 76 * 19 = 1444 سوالی كه در این جا مطرح می‌شود این است كه چرا باید عدد 76 در 19 ضرب شود. پاسخ: دلیل اول آنست كه عدد 19 از نظر ابجد مساوی با كلمه واحد است كه خداوند آن‌را معیار سنجش قرآن و میزان آن قرار داده است. دلیل دوم آن است كه دوره‌های تاریخی بنی‌اسرائیل هر كدام 19 سال طول می‌كشد. كه در جای خود آن‌را ثابت كرده‌ایم و علت آن هم ذكر شد.
دلیل سوم اینست كه در سوره اسرا 4 آیه دارای 19 آیه است كه از ضرب چهار در نوزده عدد هفتاد و شش بدست می آید. حال بصورت طبیعی اگر همین عمل ضرب حاصل جمع را دوباره در 19 ادامه دهیم به عدد 1444 میرسیم. 4 * 19 = 76 76 * 19 = 1443 محاسبه نهم نكته عجیب دیگر این است كه خود عدد 76 نیز دارای اسرار عجیبی است: از قرائن بسیاری كه در سوره اسراء تكرار شده است اینگونه اثبات می‌شود كه عدد 76 به طول زمانی حكومت بنی اسرائیل در فلسطین اشاره می‌كند.
در اینجا به اختصار به برخی ازین قرائن اشاره می‌كنیم. قرینه نخست: سوره اسرا دارای 111 آیه است. هر آیه از سوره اسرا با یك كلمه قیدی در پایان آن خاتمه یافته است. كلماتی مانند قلیلا، شكورا، لفیفا، و غیره در پایان هر آیه آمده است كه برخی از آن چند مرتبه تكرار شده است. حال اگر كلمات مكرر را از این 111 قید حذف كنیم تعداد باقیمانده آن مساویست با عدد 76 كه می‌تواند اشاره به طول عمر دولت غاصب اسرائیل باشد. قرینه دوم: آیه 76 سوره اسراء خودش دارای اشارات مهمی است. هم از نظر معنا و مفهوم آیه و هم از نظر واقع شدن عدد 76 بلا فاصله بعد از كلمه قلیلا كه خداوند بصورت اسرار آمیز و سمبلیك خواسته اند بفهمانند كه منظور از كلمه قلیلا همان 76 سال است. از نظر مفهوم آیه نیز بصورت بسیار واضح و روشنی این آیه به وضعیت رقت بار مردم فلسطین و اخراج آنان از سرزمین مقدس فلسطین و استقرار كوتاه آنان در آن اشاره می‌كند.
وإن كادوا لیستفزونك من الأرض لیخرجوك منها وإذا لا یلبثون خلفك إلا قلیلا .76 و اگر بتوانند آنان ترا تحت فشار قرار خواهند داد تا از سرزمین (مقدس) ترا اخراج كنند اما خود درآن جز اندك زمانی توقف نخواهند داشت. اگر چه آیه فوق براساس بعضی از روایات در شأن نبی اكرم نازل شده است اما دقت كافی در محتوای آیه مفهوم دیگری را میرساند. زیرا خداوند در این آیه كلمه ارض را بكار برده است. اگر این ارض را بمعنای كره زمین ترجمه كنیم آیه مفهوم خود را از دست خواهد داد زیرا امكان اخراج از ارض در هیچ شرایطی در آن زمان وجود نداشت. بنابراین باید كلمه ارض در این آیه را بمعنای ارض مقدس ترجمه كنیم كه این عنوان تنها برای فلسطین در قرآن بكار رفته است. بنا براین ترجمه درست همان است كه در بالا نوشته آمد اگرچه حتی اگر آنرا در مورد اخراج آنحضرت نیز معنا كنیم مشكلی ایجاد نمی‌شود، زیرا یكی از خصوصیات بارز قران كریم همین قابل ترجمه بودن آن به انحاء گوناگون است.
سید عبدالله حسینی از محققان مركز اسلامی ژوهانسبورگ تصریح می‌كند بنابراین خداوند متعال طول زمانی اشغال سرزمین فلسطین را نیز بیان كرده است و آنرا 76 می‌داند. قرینه سوم: از محاسبات بالا با دقت تمام سال زوال اسرائیل بدست آمد. كه قرآن با استفاده از تقویم ادیان مختلف به سال 2022 اشاره میكند. حال اگر عدد 76 را از عدد 2022 كسر كنیم عدد 1946 ظاهر میشود كه در آن كنكره جهانی تشكیل شد و نطفه اسرائیل در این كنگره منعقد شد و دو سال بعد در سال 1948 تشكیل حكومت اسرائیل اعلام گردید. قرینه چهارم: اگر سال زوال اسرائیل را 1444 هجری قمری فرض كنیم، با تقسیم این عدد بر 19 دوبار عدد عجیب 76 بدست می‌آید.
وی با ذكر این مطلب كه طول زمانی حكومت بنی اسرائیل بر سرزمین مقدس فلسطین از زمان انعقاد نطفه آن تا زوال و سقوط آن 76 سال در قرآن پیش بینی شده است می افزاید از ریشه (فزز) در كل قرآن تنها سه كلمه استفاده شده است و عجیب آنست كه هر سه مورد در سوره اسراء و هر سه مورد در آیات مربوط به بنی اسرائیل آمده است كه خود به تنهایی بسیار معنی دار و اسرار آمیز است. این سه آیه عبارت اند از آیه 76 ، 64 و 103 بررسی این آیات ما را با نكته های عجیب دیگری آشنا می‌كند. با آیه 76 قبلا آشنا شدیم. و نیاز به بررسی مجدد آن نداریم. آیه 64 نیز یكی از همان آیات چهارگانه‌ایست كه 19 كلمه دارد و مجموع آنها عدد 76 را شكل می‌دهد.
(17:103)فأراد أن یستفزهم من الأرض فأغرقنه ومن معهاما آیه 103   (17:104)وقلنا من بعده لبنی إسرءیل اسكنوا الأرض فإذا جاء وعد الاءخرة جئناجمیعا  بكم لفیفا . و خداوند اراده كرد كه آنان را از سرزمین مقدس اخراج كند. پس او و همراهانش را در دریا غرق كرد. آنگاه به بنی اسرائیل گفتیم كه در سر زمین مقدس سكنی گزینید اما زمانی كه وعده نهایی خداوند فرا رسد ما شما را ازآن جا متفرق خواهیم كرد. این آیه درمورد غرق شدن فرعون و لشكریانش میباشد. و بلا فاصله بعد از این آیه خداوند در آیه بعدی به وعده نهایی متلاشی شدن بنی اسرائیل اشاره می‌كند كه هر دو در مورد سرنوشت محتوم بنی اسرائیل است. عدد 19 و رابطه آن با بنی اسرائیل از مطالعه دقیق تاریخ بنی اسرائیل چنین استنباط می‌شود كه تاریخ بنی اسرائیل نیز همچون قرآن كریم حول محور عدد 19 می‌چرخد. همانگونه كه در تاریخ ثبت شده است حضرت سلیمان در سال 935 قبل از میلاد رحلت فرموده اند. بعد از رحلت آنحضرت فتنه و فساد در بنی اسرائیل آغاز شود. این همان فساد نخستین است كه قرآن ازآن یاد می‌كند: (17:4)وقضینا إلى بنی إسرءیل فی الكتب لتفسدن فی الأرض مرتین ولتعلن علوا كبیرا (17:5)فإذا جاء وعد أولیهما بعثنا علیكم عبادا لنا أولی بأس شدید فجاسوا خلل الدیار وكان وعدا مفعولا و ما بر بنی اسرائیل در كتاب خویش اینچنین اراده كرده ایم كه آنان در زمین دوبار افساد كنند و برتری جویند بصورت بسیار گسترده‌ای.
آنگاه كه زمان فساد اول رسید ما برآنان بندگان خویش را گماردیم كه به یاری سلاح های محكم و نیروهای شدیدی برآنان حمله‌ور شوند. بندگان ما بدنبال آنان در تمام نقاط گشتند و وعده الهی تحقق یافت. بعد از وفات سلیمان بنی اسرائیل به دو دسته تقسیم شدند. حكومتی در جنوب شكل یافت كه در سال 722 توسط آشوریان متلاشی شد. و حكومتی نیز توسط جودا در شمال تأسیس شد كه توسط بابلیان در سال 586 به رهبری بخت النصر و كمك های رسیده از بلخ خراسان در زمان لهراسب شاه پادشاه پارسیان از میان رفت. تفاوت میان این دو دولت 136 سال است. یعنی دولت جنوب 136 سال بیشتر از دولت جودا در شمال طول كشیده است اما بنابر نوشته فلیپ حطی درتاریخ فلسطین علیرغم این تفاوت بسیار زیاد در هر كدام تنها 19 پادشاه حكوكت كرده است. بنا براین میتوان به این نتیجه رسید كه خداوند بنحوی سرنوشت بنی اسرائیل را بر محور عدد 19 رقم می‌زند.
وی ادامه میدهد این حقیقت در موارد دیگر نیز خود نمایی میكند. مورد اول آنكه اسرائیل اول توسط بخت النصر در سال نوزدهم پادشاهی او متلاشی شد. مورد دوم اینكه اسرائیل اول در سال 586 پیش از میلاد از میان رفته است. اگر وعده الهی در مورد زوال اسرائیل فعلی در سال 2022 تحقق یابد. فاصله میان آنان 136 دوره 19 ساله است به تعداد حروف ابجد كلمه (موسی) پیامبر بزرگ بنی اسرائیل. 586+2022=2608 2608/136=19.17 مورد سوم اینكه اگر براساس وعده رسول اكرم تاریخ قرار است طابق النعل بالنعل تكرار شود، طول زمانی اسرائیل فعلی نیز همان چهار دوره 19 ساله خواهد بود كه از سوره اسراء استخراج شد. و اگر برهر دو حكومت بنی اسرائیل در گذشته تنها 19 پادشاه حكم رانده اند در اسرائیل فعلی نیز باید تنها 19 نخست وزیر حكم براند.
مورد چهارم آنكه بعدا در فصل مربوط به سوره كهف اشاره خواهیم كرد كه حتی از زمان آغاز تاریخ عبری تا زوال اسرائیل در سال 5782 نیز مجموعا 309 دوره تاریخی 19 ساله خواهد بود. قرینه دیگری كه نشان میدهد قرار است تاریخ اسرائیل تكرار شود اینست كه در آیه 7 سوره اسراء میخوانیم: (17:7)إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها فإذا جاء وعد الاءخرة لیسءوا وجوهكم ولیدخلوا المسجد كما دخلوه أول مرة ولیتبروا ما علوا تتبیرا جمله لیدخلوا المسجد كما دخلوه أول مرة اشاره دارد به اینكه خداوند قرار است دقیقا به همان شیوه كه در مرحله اول با بنی اسرائیل عمل كرده است با اسرائیل معاصر عمل كند.
این را هم می‌توان از سیاق آیه و ترجمه آن فهمید و هم از تناسب و تناظر حروف آن. بطوریكه جمله (ولیدخلواالمسجد) مساویست با جمله (كما دخلوه اول مرة) و هر دو دارای 14 حرف هستند. و ل ی د خ ل و ا ا ل م س ج د 14 ك م ا د خ ل و ه ا و ل م ر ة 14 البته این حقیقت را از جمله (وان عادوا عدنا ) (اگر بدین شیوه بازگردند و دوباره فساد كنند ما نیز بازخواهیم گشت)نیز می‌توان فهمید. محاسبه یازدهم: نكته بسیار عجیب دراین است كه هر كدام ازین دوره‌های چهارگانه اسرائیل كنونی نیز در قرآن پیش بینی شده و تاریخ آن تعیین شده است.
وی با بیان دوره های حكومت رژیم اسرائیل در طول تاریخ می افزاید دوره های چهار گانه اسرائیل ازین قرار است 1946-1948 آغاز دوره تاسیس اسرائیل 1967-1968 جنگ های سرنوشت ساز 6 روزه اعراب و اسرائیل 1986-1987 آغاز انتفاضه اول 2005-2006 جنگ 33 روزه حزب الله و تحمیل نخستین شكست به اسرائیل 2021-2022 زوال اسرائیل به تمام این چهاردوره بعلاوه تاریخ خاتمه این دوره ها در یك آیه از قرآن كریم اشاره شده است. (17:7)إن أحسنتم أحسنتم لأنفسكم وإن أسأتم فلها فإذا جاء وعد الاءخرة لیسءوا وجوهكم ولیدخلوا المسجد كما دخلوه أول مرة ولیتبروا ما علوا تتبیرا از كلمه وعد در این آیه شریفه تا كلمه لیدخلوا به این دوره های 19 ساله اشاره میكند. به نكته های زیر توجه كنید. محاسبه دوازدهم: اشاره قرآن به دوره اول كلمه وعد درآیه 7 سوره اسرا كه اشاره به زمان افساد دوم بنی اسرائیل داردهفتاد ودومین كلمه این آیات است. اگر 72 را در عدد 19 بهمان دلایلی كه ذكرش رفت ضرب كنیم عدد عجیب 1368 بدست می آید كه اشاره دارد به سال هجری قمری و مصادف است با سال 1948 یعنی سال تشكیل اسرائیل.
وی ادامه می‌دهد: قرآن به دوره دوم حیات رژیم اسرائیل نیز اشاره دارد. كلمه آخرة بعد از كلمه وعد در آیه هفتم آمده است و طبعا هفتاد و سومین كلمه از مجموعه این آیات است. حال اگر 73 را در عدد 19 ضرب كنیم عدد 1387 بدست می‌آید كه اشاره دارد به سال هجری قمری و مصادف است با سال 1967 میلادی كه در آن جنگ‌های 6 روزه اعراب و اسرائیل اتفاق افتاد و منجر به پیروزی آنان شد كه نقطه عطفی است در تعامل اعراب با اسرائیل. محاسبه چهاردهم: اشاره قرآن به دوره سوم.
كلمه ولیسوئوا بعد از كلمه آخرة در آیه هفتم آمده است و طبعا هفتادوچهارمین كلمه از مجموعه این آیات است. حال اگر عدد 74 را در عدد 19 ضرب كنیم عدد 1406 بدست می آید كه اشاره دارد به سال هجری قمری و مصادف است با سال 1986 میلادی. سالی كه انتفاضه بر خواسته از متن مردم فلسطین آغاز شد. جنبشی كه به انقلاب سنگ‌ها نام گرفت و حیثیت اسرائیل را زیر سوال برد.
وی در بیان اشاره قرآن به دوره چهارم می افزاید كلمه وجوهكم بعد از كلمه لیسوئوا در آیه هفتم آمده است و طبعا هفتادوپنجمین كلمه از مجموعه این آیات است. حال اگر 75 را در عدد 19 ضرب كنیم عدد 1425 بدست می آید كه اشاره دارد به سال هجری قمری و مصادف است با سال 2006 میلادی. سالی كه برای نخستین بار اسرائیل طعم شكست را از حزب الله چشیدو افسانه شكست ناپذیر بودن آن در هم شكست و شمارش معكوس نابودی آن آغاز شد. محاسبه شانزدهم: اشاره قرآن به زمان فتح بیت المقدس و دخول در مسجد الاقصی و زوال اسرائیل. كلمه لیدخلوا بعد از كلمه وجوهكم در آیه هفتم آمده است و طبعا هفتادوششمین كلمه از مجموعه این آیات است. حال اگر 76 را در عدد 19 ضرب كنیم عدد 1444 بدست می آید كه اشاره دارد به سال هجری قمری زوال اسرائیل و مصادف است با سال 2022 میلادی. سالی كه بیت المقدس بدست با كفایت حضرت ولی عصر عج فتح خواهد شد و دلایل آن در فصل دیگر این كتاب خواهد آمد.
حسینی ادامه می‌دهد: قرآن كریم حتی زمان زوال اسرائیل اول را توسط آشوریان با همین فرمول مشخص كرده است. به این ترتیب كه كلمه اولیهما كه اشاره به افساد اول بنی اسرائیل است از نظر رتبه عددی سی و هشتمین كلمه این آیات است. حال اگر عدد 38 را در عدد 19 ضرب كنیم عدد شگفت انگیز 722 بدست می آید كه دقیقا سال زوال اسرائیل بدست آشوریان است و اگر بخواهیم سال زوال اسرائیل دوم را بدست بیاوریم كافیست سال 722 را در عدد 2 ضرب كنیم تا عدد عجیب 1444 خودنمایی كند. 38 × 19 =722 × 2 = 1444 محاسبه هیجدهم: گفتیم كه سوره كهف ارتباط تنگاتنگی با زوال اسرائیل دارد آیات مربوط به اصحاب كهف قبل از آیه 26 خاتمه می یابد. آیه 26 سوره كهف در حقیقت آیه 2166 قرآن است. در این عدد نیز اشاره‌ای هست به زوال اسرائیل در سال 2022.
به این ترتیب كه اگر این عدد را تقسیم كنیم بر عدد 19 عدد 144 بدست می آید. حال ببینیم عدد 144 چیست. این عدد مساویست با كلمه للمیلد(میلادی). و عجیب آنست كه اگر این عدد را از عدد 2166 كم كنیم دقیقا 2022 باقی می‌ماند كه حاكی از آن است كه خداوند نه تنها به سال 2022 اشاره می‌كند بلكه برای رفع هر گونه شك و شبهه ای حتی به میلادی بودن آن نیز اشاره می‌كند. 2166÷19 =144 144+2022 = 2166 144 مساویست با كلمه للمیلد قرآئن غیر قرآنی زوال اسرائیل در سال 2022 نبرد آرمگدون نبرد هر مجدون یا آرمگدون در جهان مسیحیت بعنوان نبرد نهائی جهان پذیرفته شده است كه در آخرالزمان اتفاق خواهد افتاد.. حادثه عظیم آرمگدون آنقدر مهم است كه تاكنون در مورد آن هزاران كتاب و مقاله نوشته شده و فیلمهای متعددی در سطح هالیوود در این مورد ساخته شده است. در مورد حادثه آرمگدون تنها یك آیه در انجیل اشاره می‌كند و آنهم آیه 16.16 از كتاب وحی است: آنگاه آنان شاهان جهان را باهم جمع می‌كنند در مكانی در فلسطین بنام هر مجدون. نكته عجیب در اینست كه این آیه نیز آیه دو هزار و بیست و دومین (2022) آیه آنجیل است. 313 پاپ در برخی از متون مسیحیت آمده است كه در مذهب كاتولیك تنها 313 پاپ معرفی خواهند شد و بعد از او حضرت مسیح خواهد آمد. پاپ بندیكت شانزدهم فعلی (312) سیصد و دوازهمین پاپ است وبا مرگ او و معرفی پاپ بعدی دوره پاپها تمام خواهد شد كه گمان می‌رود با توجه به سن بالای 75 سال ایشان این اتفاق نیز در سال‌های آتی بیافتد.
روز نهم ماه یازدهم (آب) عبری بنا بر شواهد تاریخی انهدام نخستین و دومین معبد یهودیان در اورشلیم در این روز اتفاق افتاده. یعنی علیرغم 656 سال تفاوت زمانی درست در سالروز تخریب معبد اول یهودیان ، معبد دوم آنان كه بر خرابه های همان معبد بنا شده بود در همان روز تخریب شد.
در مراجع معتبر یهودی در مورد این روز چنین آمده است: روزنهم ماه ماه یازدهم عبری (آب) كه در آن بیاد میآورند تخریب معبد اول و دوم را. نخستین معبد در همین روز توسط بابلیان در سال 586 قبل از مسیح تخریب شد. و معبد دوم توسط رومیان دردر سالگرد همین روز در سال 70 میلادی. آنان از جهت دیگری نیز این روز را بزرگ می‌دارند. و آن اینكه در این روز منتظر ظهور مسیح موعود هستند. در این روز در اسرائیل تعطیل عمومی است و یهودیان از انجام هر كاری پرهیز میكنند. آز انجا كه انهدام معبد دوم در همان روز اتفاق افتاده است انتظار میرود انهدام معبد سوم آنان نیز در اورشلیم در همین روز اتفاق بیفتد. در منابع روایی اهلبیت در مورد روز ظهور حضرت مهدی(عج) آمده است كه آن حضرت در روز عاشورا ظهور خواهند فرمود.
اگر این حدیث را معتبر بدانیم تاریخ ظهور آن حضرت 10.1.1444 خواهد بود و نكته عجیب در این است كه این روز مصادف است با همان 9.11.5782 عبری كه یهودیان در آن منتظر ظهور حضرت مسیح نیز هستند، از تمام محاسبات فوق به این نتیجه می‌رسیم كه احتمال اول: خداوند به اینهمه نظم پدید آمده در سوره كهف كه ازآن میتوان دنیایی از مطالب را استخراج كرد و در آن صدها اسرار نهفته است آگاه نبوده است و این‌همه نظم ریاضی و تناظرهای عددی محیر العقول، بی معناست و اینهمه تناسب و ارتباط شبكه ای تعداد آیات با حروف و كلمات در كل قرآن و بخصوص در این دو سوره بر اساس تصادف محض وبدون اراده الهی بوده است. اگر این احتمال را قایل شویم آنگاه به خداوند نسبت جهل داده ایم كه اصلا چنین خبطی محتمل نیست. احتمال دوم احتمال دیگر اینست كه بگوئیم خداوند براین همه نظم و ترتیب آگاه بوده اند اما منظور خاصی نداشته‌اند. در این صورت فعل خداوند حكیم را عبث پنداشته‌ایم كه نعوذ بالله از ساحت پروردگار بری است. احتمال سوم آنكه بگوئیم این همه نظم و ترتیب معنادار در این سوره با علم خداوند و با اشراف او و برای فهماندن مطالب مهمتر و ظریفتری مطرح شده است. خداوند علیم و حكیم از انجام هر كار بیهوده ای بری است. خداوند هر حرفی را در قرآن بدلیلی بكار برده و هر حرفی در جایگاهی نشسته است كه باید باشد.
سید عبدالله حسینی یكی از محققان مركز اسلامی ژوهانسبورگ در پایان این بخش از تفسیر ریاضی خود از قرآن كریم با ذكر این مطلب كه هم حروف و هم اعداد در قرآن بصورت بسیار حكیمانه و حسابشده ای بكار رفته است. نه حرفی در قرآن كریم اضافه است و نه حرفی از آنچه باید باشد كم است. هم در ترتیب چیدمان سوره ها و آیات حكمتی است و هم در تعداد حروف و كلمات آن. او هم با زبان حروف حرف می‌زند و هم با زبان ریاضی و اعداد می افزاید احتمال سوم تنها احتمال قابل قبولی است كه میتوان به آن اعتنا كرد. بنابراین ناچاریم اعتراف كنیم كه كاربرد گسترده این همه اعداددر قرآن گویای مطالب و اسراریست كه اگرچه ما ممكن است در تطبیق آنها اشتباه كرده باشیم اما بدون شك در كشف آن اشتباهی صورت نگرفته است. یعنی بروز اعدادی از قبیل 2022 یا 1401 یا 1443 یا 5782 اگر اشاره به سال زوال اسرائیل توسط حضرت مهدی نباشد حتما اشاره به حوادثی در آن سال و تحولاتی در آن برهه از زمان با دخالت مستقیم حضرت مهدی(عج) دارد.

http://bareman2012.blogfa.com/